FAQ | VillaTesta
villatesta-loader
scroll down Hore 9A939661-87B9-4BC2-BB44-DE5E00D09509 Created with sketchtool. arrow-icon

FAQ

1. Keď je povrch krytiny drsnejší neuchytí sa ľahšie mach?

V prípade našich krytín určite nie lebo, na to, aby sa mach uchytil potrebuje malé kapilárky do ktorých si môže zapustiť svoje korienka a vodu v štruktúre, aby sa mohol uživiť. V prípade vysokokvalitných strešných krytín od francúzskej spoločnosti Imerys TC práve vďaka extrémne nízkej nasiakavosti vodou (1,5 až 2%, resp. 5%), ktorá je dosiahnutá vďaka špeciálnej výrobnej metódy ktorá zamedzuje tvorbu mikrokapilárkov v štruktúre krytiny, zabráni tomu aby sa mach zachytil, resp. aby sa uživil na povrchu strešnej krytiny.

2. Sú francúzske krytiny vhodné na rekonštrukciu?

Sú ideálnym riešením v prípade rekonštrukcií domov práve vďaka bohatému výberu typov a farieb. Niektoré typy boli dokonca vymyslené a navrhnuté práve iba na rekonštrukciu. Tieto typy ako napr. aj Plate Tradition 17×27 (farba Hermitage alebo Muraille) alebo Plein Sud (farba Ventoux) vznikli kvôli vysokým nárokom ochrancom pamätihodností na zachovanie historického charakteru strechy do úplných detailov (nie iba farba, ale aj povrch strešnej krytiny má „100 ročnú patinu“). Takýmto spôsobom sa samotná rekonštrukcia dá realizovať tak, že napriek tomu, že na streche budeme mať úplne novú krytinu, strecha samotná bude naďalej pôsobiť dojmom, ako keby mala 100 rokov.

3. Aký je rozdiel medzi pálenou a betónovou škridlou?

Hlavným rozdielom medzi nimi je v materiály z ktorého sa skladá samotná krytina. V prípade betónovej krytiny ako aj samotný názov udáva sa jedná o zmes rôznych surovín z ktorých vznikne betónový základ a ku ktorej sú primiešané rôzne umelé farbivá na sfarbenie krytiny, resp. môžu byť ešte aplikované špeciálne povrchové úpravy, aby bola lepšia zábrana proti nasiakavosti vodou.

V prípade pálenej krytiny sa jedná iba o jednu základnú surovinu a tým je hlina. Táto hlina (od francúzskej spoločnosti Imerys TC) je natoľko kvalitná, že môže byť použitá rovno (bez niekoľko ročných uložení na dozretie) vo výrobe. Celý výrobný proces je tak nadimenzovaný, aby kvalitu suroviny ešte viac umocnila. Práve preto vieme ponúknuť zákazníkovi (bez nejakých zbytočných umelých povrchových úprav) takú nízku nasiakavosť, ktorá je jedinečná aj na svetovom trhu. Na dosiahnutie tej najbohatšej farebnej rôznorodosti sa využívajú bohaté skúsenosti so spracovaním minerálov koncernu Imerys. To znamená, že na dosiahnutie požadovanej farby sa nepoužijú umelé farbivá, ktoré časovým odstupom môžu stratiť svoju farbu (aj vďaka pôsobeniu UV žiarenia, kyslím dažďom, atď.), ale využije sa vlastnosť minerálu sfarbiť hlinu pôsobením tepla do rôznych odtieňov. Týmto sa dosiahne maximálna farebná stálosť, lebo sa jedná o dokončený chemický proces, ktorá sa už časovým odstupom ďalej nemení.

4. Ako zistím, že tá krytina je naozaj kvalitná?

Kvalitná strešná krytina by mala byť vypálená nad 1000 stupňami Celsia kvôli tomu, lebo jedine nad touto teplotou sa dá dosiahnuť kvalita spojenia medzi jednotlivými časticami hliny na takej úrovni, ktoré môžeme nazvať naozaj kvalitnou. (Krytiny ktoré túto teplotu dosiahli pri klopkaní zvonia, tie ktoré nedosiahli túto teplotu vydávajú falošný tón)

V praxi to znamená, že keď vyformovaná škridla je rozohriata nad túto teplotu, tak sa už blížime k teplote, kde by sa mohla základná surovina roztopiť. Takto dosiahneme to, že jednotlivé zrnky hliny vytvoria spojenie medzi sebou na takej úrovni, že malé medzery medzi zrnkami ktoré zatiaľ iba pôsobením mechanických síl boli minimalizované skoro úplne vymiznú zo štruktúry krytiny.

Veľmi dôležitým ďalším prvkom pri rozhodovaní o tom či daná krytina je naozaj kvalitná je nasiakavosť s vodou. Má to obrovský vplyv na životnosť a farebnú stálosť krytiny. Samozrejme čím je nižšia nasiakavosť tým je daná krytina kvalitne na vyššej úrovni.

5. Načo si mám dávať pozor pri výbere krytiny?

V prípade ak chcem svoje peniaze investovať správne a dlhodobo (keď napr. nechcem po 10 rokoch vymieňať strechu, lebo stratila farbu, lebo začala praskať, lebo začala sa rozpadávať, atď.) tak je dôležité hľadať takú krytinu, ktorá mi ponúka také kvalitné vlastnosti, ktoré mi zaručujú, že daná krytina aj po uplynutí 30-50 rokov bude mi ponúkať tie isté vlastnosti, ktoré mal aj pri zakúpení.

Práve preto je dôležité hľadať také typy, ktoré sú deklarované ako viac generačné a sú podložené s takými parametrami (nízka nasiakavosť, z toho vyplývajúca vysoká mrazuvzdornosť, vynikajúca pevnosť, atď.), ktoré naozaj zabezpečia, že daná krytina naozaj vydrží na streche viac generácií, aj keď možno pod nimi konštrukcia krovu bola už menená.

6. Prečo si mám kúpiť kvalitnú krytinu?

Peniaze investované do strechy domu sú investované do prvej línie ochrany domu. Pokiaľ chcem, aby táto línia ochrany slúžila dlho a bez problémov, tak hľadám kvalitné riešenie problematiky, ktoré chcem riešiť iba raz a nikdy viac. Lacné riešenia nám síce znížia cenu v momente riešenia problematiky, ale dodatočné náklady na prerobenie, alebo opravu lacného riešenia nám koniec koncov zdražia riešenie problematiky natoľko, že po zrátaní zistíme, že to vôbec nie je lacným riešením.

7. Prečo sa oplatí investovať do kvality?

Peniaze investované do kvality nám umožnia vyriešenie danej problematiky na dlhú dobu a spoľahlivo, čo prakticky znamená, že v prípade strechy problematiku vyriešime raz a navždy a odstupom času nebudeme nútený strechu vymieňať alebo opravovať.

V prípade naozaj kvalitnej strešnej krytiny akým sú aj strešné krytiny od spoločnosti Imerys TC, ktoré sú deklarované aj ako viacgeneračné, to v praxi znamená toľko, že vďaka tejto výnimočnej vlastnosti (po výmene krovu, krytiny môžu byť znova použité na pokrytie strechy) je to ako keby sme kúpili strešnú krytinu iba raz, ale na dve, resp. na viac striech.

8. Sú vhodné francúzske krytiny aj do našich podmienok?

Vzhľadom na skutočnosť, že strešné krytiny od spoločnosti Imerys TC musia obstáť tak v podmienkach juhu francúzska (ako je aj napr. Azúrske pobrežie), ako aj vo francúzskych Alpách, si môžeme čistým svedomím vyhlásiť, že keď obstoja v týchto veľmi od seba odlišujúcich a náročných podmienkach bez problémov, tak podmienky u nás určite nebudú predstavovať ťažšiu výzvu.

9. Aký typ krytiny si vybrať?

Vždy to závisí od toho, že aký charakter domu chceme dosiahnuť. Či už južanský, alebo tradičný, resp. moderný bude štýl domu je dôležité pri každom z týchto si uvedomiť, aby boli kvalitné, lebo jedine tak máme tú záruku, že nám budú naozaj spoľahlivo a dlho slúžiť.

Ak položíme túto otázku v tom zmysle, že či betónovú, alebo pálenú krytinu si vybrať, tak odpoveď je jednoznačne pálená. Farebná stálosť, pevnosť krytiny v prípade pálenej krytiny od francúzskej spoločnosti Imerys TC je na úplne inej úrovni ako hociktorý konkurenčný produkt či už z betónu, alebo z pálenej hliny. Toho dôkazom sú aj pri vybraných typoch vysokohorské certifikáty, ktoré garantujú jedinečnú pevnosť a nasiakavosť a z toho vyplývajúcu mrazuvzdornosť a tak umožnia v porovnaní s bežnými krytinami takú vysokú kvalitu, že sa môžu montovať aj nad 900 metrov nadmorskej výšky. Horná hranica je pri 1500 metroch nadmorskej výšky.

10. Aký servis zabezpečujete pre zákazníkov?

Naša ponuka komplexných služieb odzrkadľuje snahu našej spoločnosti odbremeniť Vás do maximálnej možnej mieri od starostí spojených s realizáciou Vašej vysnívanej strechy.

V náročnom procese realizácie projektu Vám vieme pomôcť už od samotnej projekcie s poradenstvom či sa jedná o novostavbu alebo rekonštrukciu už existujúcej stavby. Pomocou vizualizácie Vám vieme priblížiť pohľad na Vašu strechu v rôznych typových a farebných prevedeniach a tak zúžiť výber iba na to finálne riešenie z ktorého sa nakoniec vypracuje cenová kalkulácia resp. cenové kalkulácie. Naši vyškolený odborníci samozrejme vedia Vám pomôcť aj pri samotnej realizácii-montáži strechy a to vo všetkých segmentoch ako tesárske práce, pokrývačské práce, klampiarske práce. Samozrejmosťou je aj pomoc pri doprave a skladovaní materiálu.

11. Akú farebnú stálosť majú krytiny Imerys?

Vysokokvalitné strešné krytiny od spoločnosti Imerys TC majú farebnú stálosť na najvyššej možnej úrovni vďaka jedinečnej metódy farbenia krytiny pomocou tekutej hliny a v ňom rozpustených minerálov.

Vzhľadom na to, že základom pálenej krytiny je vypálená hlina v ktorom chemické procesy sú vďaka procesu vypálenia ukončené, máte záruku, že odstupom času sa farba krytiny ostane nezmenená. Je tomu tak aj vďaka jedinečne nízkej úrovni nasiakavosti, ktoré ešte viac znižujú vplyv vonkajšieho prostredia (napr. kyslé dažde)na samotnú krytinu.

12. Akú životnosť majú krytiny Imerys?

Praktickým dôkazom kvality a dlho životnosti viacgeneračných vysokokvalitných strešných krytín od spoločnosti Imersys TC sú strechy dnes už patriace pomedzi vzácne pamätihodnosti na ktorých sú škridle ešte z prvých výrobných sérií z pred 200 rokov.

13. Aká je záruka na krytiny?

Koncern Imerys TC ako popredný výrobca strešných krytín deklaruje štandardných 30 rokov záruky trvanlivosti na svoje keramické strešné výrobky.

14. Po rokoch aké náklady môžu vzniknúť na údržbu?

Vzhľadom na jedinečne nízku nasiakavosť a na najvyšší možný stupeň kvality krytiny, náklady na údržbu strechy v prípade viacgeneračných strešných krytín od spoločnosti Imerys TC sa vyčerpajú pri prípadnej výmene drevo konštrukcie strechy ktorá odstupom času doslúži . Samotná krytina údržbu alebo výmenu nepotrebuje.

15. Z čoho je krytina vyrobená?

Je vyrobená z prírodnej hliny najvyššej možnej kvality, pomocou z prírody inšpirovaného náročného technologického postupu, čo zaručuje ich jedinečnosť na trhu.

V prípade francúzskych strešných krytín od spoločnosti Imerys TC sa jedná o najkvalitnejšiu hlinu ktorá v porovnaní s konkurenčnými surovinami (ktoré niekedy potrebujú aj niekoľko rokov po vyťažení nechať uložiť na dozrenie) je takej kvality, že napr. pri výrobe krytiny typu Omega 10 môže ísť vyťažená surovina rovno do výrobného procesu. V prípade farebnosti, rôznorodosť farieb je dosiahnuté využitím vlastností minerálov, ktorým najväčším svetovým spracovateľom je tak isto koncern Imerys. V praxi to znamená, že do hlineného kúpeľa sú aplikované mineráli (v závislosti od konkrétneho farebného efektu) ktoré najprv sú nanesené na povrch, ďalej pri formovaní škridly pôsobením extrémnej sily je vtlačené do štruktúry a potom pri vypálení sa to aj vpáli do krytiny.

16. Prečo je dobré ak má nízku nasiakavosť krytina?

Vlastnosť nasiakavosti krytiny má obrovský vplyv na technické vlastnosti krytiny. Nízka nasiakavosť totižto znamená homogénnu štruktúru bez malých kapilárikov v štruktúre čo má za následok jedinečnú mrazuvzdornosť. To umožní v porovnaní s bežnými krytinami montáž takejto kvalitnej krytiny aj v extrémne zaťažujúcich podmienkach prostredia, ako je napríklad vysokohorské podnebie. Nízka nasiakavosť umožní odolať krytine mrazu bez výrazného poškodenia štruktúry a homogénnosť takejto štruktúry umožní väčšiu záťaž snehom.

Ďalej umožní krytine odolávať aj pôsobeniu vplyvom kyslých dažďov, ktoré takto nemajú možnosť prenikať do štruktúry a tak ju nemôžu poškodzovať.

17. Čo skrýva v sebe cena francúzskej krytiny?

Imerys TC je oprávnene hrdý na svoje vedúce postavenie na trhu, ktorú uchová prostredníctvom svojho odhodlania v trvalo vysokej kvalite, vývoji a inovácie. Nápadný dizajn v spojení s kreativitou prinieslo rad dômyselných škridiel, ktoré nielen plnia mimoriadne vysoké štandardy, ale zároveň vyhrávajú rôzne významné ocenenia. Vynikajúca kvalita je základným predpokladom škridiel Imerys. To sa ale nenastane iba tak „náhodou“, ale vyplýva z dodržiavania medzinárodne uznávaných postupov a neustále meranie stanovených štandardov kvality a výkonu. Veľký počet externých- národných- a medzinárodných organizácií monitoruje túto nadštandardnú kvalitu pravidelne a aj certifikuje ( napr.: STN EN 1304, ISO 9001, ISO 14001, Certifikát BBA, Certifikát IKOB, atď. )

Spoločnosť Imerys zaviedla koordinovanú podnikovú politiku trvalo udržateľného rozvoja a ochrany životného prostredia. Spoločnosť investovala veľa do ambiciózneho programu na zlepšenie energetickej účinnosti svojich továrni, odstránenie alebo zníženie škodlivých emisií a re-cirkuláciu zdrojov používaných vo výrobnom procese.

Imerys má praktický a ekologický prístup k riadeniu svojich lomov, obnovenie starých lomov do prirodzeného stavu pre miestne voľne žijúce živočíchy, flóru a faunu.

Villatesta Vás žiada o súhlas s používaním Vašich údajov na nasledujúce účely:

Vaše osobné údaje budú spracované a informácie z vášho zariadenia (súbory cookie, jedinečné identifikátory a ďalšie údaje zariadenia) môžu byť uchovávané, používané a zdieľané s dodávateľmi tretích strán, prípadne používané konkrétne týmto webom alebo aplikáciou. Niektorí dodávatelia môžu spracúvať vaše osobné údaje na základe oprávneného záujmu, proti ktorému môžete vzniesť námietku pomocou možností nižšie. Súhlas môžete zrušiť prejdením na odkaz v dolnej časti tejto stránky alebo v našich pravidlách ochrany súkromia.

Technické cookies

Tieto cookies potrebujete pre správny chod webovej stránky. Obsahujú anonymizované informácie o Vaších výberoch

Analytické cookies

Pre vylepšenie naších služieb, využívame službu Google Analytics, ktorá odosiela anonymné informácie o Vašej návšteve a zbiera agregované dáta o zvyklostiach návštevníkov, vďaka ktorým denno denne vylepšujeme naše služby.

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.