villatesta-loader
scroll down Hore 9A939661-87B9-4BC2-BB44-DE5E00D09509 Created with sketchtool. arrow-icon

Edilians – prehľad spoločnosti

Spoločnosť EDILIANS je najväčším spracovateľom minerálov vo svete. Pôsobí až v 50tich krajinách, zamestnáva viac ako 16 tisíc ľudí a v roku 2012 dosiahol svoj najvyšší obrat, a to vo výške 3 885 000 000 eur. Svoju činnosť delí na 20 rôznych služieb, ale ich hlavnou činnosťou je výroba keramických krytín, hlavne pre francúzsky trh.

Spoločnosť využíva pokročilú techniku know-how na výrobu hlinených škridiel, dlaždíc a iných hotových výrobkov, na ktorých výrobu využívajú červenú hlinu. Výborne sa využívajú v stavebníctve, vďaka ich vlastnostiam ako sú robustnosť, energetickosť, efektívnosť a atraktívnosť. Sú obľúbeným materiálom na celom svete, využívajú sa hlavne na rodinných domoch a reštauráciách.

EDILIANS ponúka kompletný sortiment strešných výrobkov, dlaždíc a ich príslušenstva. Všetky ich materiály sú v súlade s miestnymi požiadavkami. Fotovoltaickými a solárnymi panelmi zabezpečujú vodotesnosť, a to vďaka inovatívnemu systému integrácie do strechy.

Tieto hotové výrobky sú uvádzané na trh vo Francúzsku, a taktiež sú určené na vývoz do ostatných krajín prostredníctvom špecializovaných distribútorov a obchodníkov so stavebným zameraním.

Továreň na výrobu týchto exkluzívnych škridiel bola založená v roku 1811, až neskôr, v roku 1841, sa hovorí o industrializácii s továrňou Gilardoni, ktorej zakladateľmi boli bratia Gilardoniovci. Prvým miestnym názvom výrobkov sa stal Huguenos Fenal, po ktorom nasledoval názov IMERYS a dnes vlastnia meno EDILIANS. Ich názov sa menil, no, kvalita a exkluzivita ostala.

Spoločnosť sa skladá s 13-tich priemyselných lokalít, kde sa spoliehajú na odborné skúsenosti svojich pracovníkov, ktorí tvoria výskumné a technologické tímy (240 inžinierov a technikov, 14 laboratórií). Každá lokalita sa neustále modernizuje s cieľom udržať si konkurencieschopnosť, celkovú kvalitu práce (dodržiavanie noriem ISO, NF), bezpečnosť svojich zamestnancov a rešpektovanie životného prostredia. Tieto požiadavky sa rovnako dobre uplatňujú na exportnom trhu s odhodlaním ponúknuť výrobky, ktoré sú prispôsobené normám a predpisom cieľového trhu.

Okrem francúzskych štandardov výrobky tiež profitujú z najnáročnejších certifikačných postupov krajín, do ktorých exportuje. Napríklad vo Veľkej Británii má spoločnosť certifikáciu BREEAM s ratingom A. Spoločnosť ponúka jedinečný záväzok voči všetkým ich medzinárodným zákazníkom, a to 30-ročnú záruku na všetky ich produkty. A práve tento záväzok umožňuje spoločnosti vychutnávať si dôveru svojich zákazníkov po celom svete. Našich 60 modelov v 100 farbách sa využíva v Európe, v Ázii (Čína, Japonsko, Singapur ...), v USA a na Blízkom východe, a čoraz viac ročne.

Spoločnosť rozvíja svoje výrobné metódy tým, že sa zameriava na zlepšenie a zvýšenie produkcie.